Для лiкарiв-iнтернiв викладають основи медичної реабiлiтацiї в терапiї, ортопедiї та травматологiї, педiатрiї, неврологiї, хiрургiї, гiнекологiї, дерматовенерологiї, оториноларингологiї, сiмейнiй медицинi тощо. Протягом останніх років особливу увагу придiляють застосуванню природних та преформованих фiзичних факторiв, лiкувальної фiзкультури, різних видів масажу, методів мануальної терапії та кiнезотерапiї. З 2008 року на практичних заняттях вивчають особливості застосування при реабiлiтацiйному лiкуваннi нетрадицiйних методiв (рефлексотерапiї, фiтотерапiї, iпотерапiї тощо), широко опановують методики санаторно-курортного та фiзiотерапевтичного лiкування.
Оскільки більшість викладачів кафедри володіє кількома мовами, це дає змогу використовувати у навчальному процесі інформацію про останні досягнення у галузі медичної реабілітації та фізіотерапії. Проф. І.Р. Мисула як відповідальний виконавець Українсько-нідерландського проекту МАТРА в Україні протягом 3 років (2008–2010) вивчав у Нідерландах організацію роботи реабілітаційної служби, особливості надання допомоги інвалідам та людям похилого віку, а також організацію навчального процесу в університетах Голандії з медичної та фізичної реабілітації. Ці ж питання проф. І.Р.Мисула вивчав, перебуваючи у США, Австрії, Чехії та Польщі. Асист. І.М. Салайда у 2009 році проходив стажування з фізіотерапії та фізичної реабілітації в Нідерландах і брав участь у симпозіумі в Саксонському університеті, присвяченому глобалізації у сфері охорони здоров’я, професіоналізму без кордонів у галузі медицини.
Для підвищення якості навчального процесу викладачами кафедри написано і видано 12 підручників та навчальних посібників, створено 8 віртуальних навчальних програм, навчальний компакт-диск та відеофільми про застосування фізіотерапевтичних методів у лікувальному процесі, розроблено нові методичні підходи до викладання дисциплін на кафедрі.
Працівники кафедри беруть активну участь у реформуванні системи підготовки фахівців у галузі знань «Охорона здоров’я», реорганізації навчального процесу та методичної роботи у ВНЗ. Зокрема, проф. І.Р.Мисула з 1998 по 2014 рік працював на посаді проректора з навчальної роботи, потім першого проректора Тернопільської державної медичної академії, згодом ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського МОЗ України», наказом Міністра охорони здоров’я України від 09.11.2015 р. № 733 був призначений головою робочої групи з створення стандартів вищої освіти для спеціальності «Фізична реабілітація». У 2016 році його за конкурсом було обрано до Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України. Впродовж 6 років (з 2008 по 2013 рр) проф. І.Р.Мисула був членом експертної ради ДАК України з медицини і фармації, членом методичної ради ЦМК з ВМО МОЗ України. Нагороджений 2 Почесними грамотами Кабінету Міністрів України (2007, 2009 рр.), 3 Почесними грамотами МОЗ України (2006, 2007, 2012 рр.), Грамотою Тернопільської обласної ради (2010 р), Грамотою Тернопільської обласної державної адміністрації (2011р), Грамотою Тернопільської міської ради (2004р).
З перших днів існування кафедри великого значення надають науковій діяльності. Її працівники є співвиконавцями комплексної наукової роботи з дослідження остеопорозу. Вони вивчають вплив місцевих природних лікувальних факторів і розробляють нові методики відновного лікування опікових та неврологічних хворих.
Впродовж усіх років працівники кафедри постійно розширювали свої наукові пошуки. Спектр досліджень охоплював питання від з’ясування впливу сірководневої води на перебіг патологічних процесів до вивчення застосування пелоїдотерапії та болюсотерапії у хворих з патологією суглобів та хребта. Науковi розробки кафедри були спрямованi також на вивчення лiкувального впливу низькоінтенсивних фiзiотерапевтичних процедур у поєднанні з мiсцевими природними лiкувальними факторами (сiрководневої води, хлоридно-натрiєвої ропи, сульфiдного торфоболота) та рефлексотерапією; наукове обґрунтування системи медичної реабілітації для хворих з різною патологією і створення нових реабiлiтацiйних методик.