Професорсько-викладацький склад кафедри активно впроваджує нові технології реабілітації. Зокрема, на базі центру протезування та реабілітації Garta відбувся тренінг від австрійської компанії Saphenus, технічний директор якої Аарон Пітшл ознайомив викладачів та практичних реабілітологів із інноваційними системами з нейромотрним фідбеком Suralis та Hyperion, які активно впроваджуються в європейській реабілітаційній практиці.
Обмін досвідом працівників кафедри із фахівціями реабілітаційного центру Superhumans
(2024)
Викладачі кафедри у 2023 році пройшли серію тренінгів та навчань в рамках проекту «Покращення реабілітаційних послуг у системі охорони здоров’я», який реалізує Momentum Wheels for Humanity та JSI Research & Training Institute Inc. за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), зокрема «Оцінювання клінічної практики для фізичних терапевтів базового рівня» http://surl.li/ofkzq , "Основи фізичної терапії в неврології" «Роль клінічної освіти в програмах підготовки другого (магістерського) рівня з фізичної терапії», http://surl.li/ofkwo “Роль реабілітаційної команди в житті пацієнта з травмою спинного мозку. Інтерв’ю МКФ з пацієнтами з ТСМ”, https://gar.org.ua/5953-2/ «Реабілітація в умовах надзвичайних ситуацій» http://surl.li/ofkud
Професорсько-викладацький склад кафедри із залученням студентів старших курсів на базі міської лікарні №3 активно долучились до процесу реабілітації воїнів Збройних сил України після поранень. Залучений увесь матеріально-технічний та професійний потенціал кафедри, що дозволяє внести вагомий вклад у процес відновлення наших воїнів.
Професорсько-викладацький склад кафедри медичної реабілітації здійснює лікувально-консультативну роботи на базі КНП "Тернопільська міська лікарня №3". Проф. Мисула І.Р., проф. Бакалюк Т.Г., проф. Голяченко А.О., ас. Завіднюк Ю.В., ас. Стельмах Г.О. пройшли курси спеціалізації та отримали сертифікат лікаря фізичної та реабілітаційної медицини, що дозволяє на високому рівні проводити лікувальний процес у відділеннях лікарні.
В рамках проекту Еразмус + викладачі підвищували свою кваліфікацію у складі міжнародних груп у тренінгах і майстер-класах:, ас. Завіднюк Ю.В. – м. Рига (17-18.01.19 р), м.Каунас (21-26.10.19 р), проф. Мисула І.Р., ас. Завіднюк Ю.В. – м. Варшава (20-26.05.19 р), міжнародні зимові школи, м.Київ (24-29.02.20 р). Усі викладачі кафедри брали участь в Міжнародних Осінніх школах REHAB (14-18.09.20 р.), де фахівцями з Фінляндії, Польщі, Литви, Латвії були представлені сучасні європейські методи фізичної терапії та інноваційні підходи в реабілітації пацієнтів різного профілю. Проф. Мисула І.Р отримав сертифікат за участь у тренінгу «Нейрореабілітація людей похилого віку» (Тернопіль, березень- квітень, 2019 р.). проф. Мисула І.Р. є Головою науково методичної комісії 11 з охорони здоров’я і соціального забезпечення МОН України, членом підкомісії 227 «Фізична терапія, ерготерапія» (накази МОН України від 14липня 2017 р. № 1041; від 25.04.2019 р № 582) і співавтором Стандарту вищої освіти для освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр (наказ МОН України від 19.12.2018 р, № 1419).
Робота з пацієнтами на базі лабораторії фізичної терапії
(2021)
Закордонні стажування викладачів кафедри
Завдяки міжнародній співпраці створені дві лабораторії фізичної терапії, в яких викладачі кафедри здійснюють лікувальну роботу на сучасному реабілітаційному обладнанні. Широко застосовуються роботизовані комп'ютерні комплекси Tymo та Pablo, реабілітація пацієнтів проводиться із використанням мотомеду, підвісних систем, сходів з похилою площиною, брусів для навчання ходьби, столів для дрібної моторики, вертикалізатора та іншого сучасного обладнання.
Сучасне обладнання, яке використовується в лікувальному процесі працівниками кафедри