Наукова робота кафедри медичної реабілітації передбачає планування та виконання дисертаційних робіт, виконання кафедральних і міжкафедральних науково-дослідних робіт, організацію та участь у проведенні всеукраїнських і міжнародних наукових форумів, підготовку студентських наукових робіт.
Колективом кафедри за останні десятиріччя отримано 19 патентів на винахід, опубліковано понад 500 наукових праць у журналах і збірниках статей, зокрема за 2017-2018 р. опубліковано більше 20 статей, в тому числі закордоном - 8.
Щорічно на засіданнях кафедри заслуховуються звіти дисертантів про виконану наукову роботу та звіти про виконання кафедральних та міжкафедральних науково-дослідних робіт.
Науковi розробки кафедри спрямованi на вивчення лiкувального впливу низькоінтенсивних фiзiотерапевтичних процедур в поєднанні із мiсцевими природними лiкувальними факторами (сiрководневої води, хлоридно-натрiєвої ропи, сульфiдного торфоболота, голубої глини) та рефлексотерапією; наукове обгрунтованння системи медичної реабілітації для хворих з різною патологією і створення нових реабiлiтацiйних методик.
В даний час колектив кафедри медичної реабілітації сумісно із кафедрою фізичної реабілітації, здоров’я людини та фізичного виховання працюють над темою науково-дослідної роботи “ Клінічне обгрунтування використання болюсотерапії, пунктурної фізіотерапії та ЛФК у відновному лікуванні поперекового остеохондрозу ”.
Колектив кафедри активно працює над науковим підгрунтям реформування реабілітаційної служби України. Співробітниками розроблено Концепцію створення уніфікованого багатопрофільного реабілітаційного центру на базі Тернопільської міської комунальної лікарні №3, розроблена низка локальних протоколів реабілітації хворих різного профілю.
Значна увага приділяється розробці нових типових програм підготовки спеціалістів та магістрів фізичної терапії.
За час існування кафедри із 1999 року було:
– Розроблено нові способи лікування хворих з остеохондрозом та остеопорозом на основі застосування торфогрязей, рефлексотерапії та низькоінтенсивних фізичних факторів (ультразвукової та магнітолазерної терапії).
– Дослiджено щiльнiсть кiсткової тканини у хворих на деформуючий остеоартроз пiд час лiкування сiрководневими ваннами.
– Дослiджено механiзм впливу синглетно-кисневої терапiї при бронхiальнiй астмi.
– Вивчено стан iмунної системи у хворих на деформуючий остеоартроз пiд впливом санаторно-курортного лiкування.
– Доведено ефективнiсть використання мiкрохвильової резонансної терапiї при суглобовiй патологiї.
– Дослiджено механiзми зрушень у серцево-судиннiй системi студентiв при рiзних фiзичних навантаженнях.
За останнi 5 рокiв науковцями кафедри опублiковано 142 роботи, захищено 2 докторські та 3 кандидатські дисертацiї.
Видано 4 посібники, 7 монографій, створено навчальний компакт-диск.