15 жовтня 2024 року в Петриківському обласному геріатричному пансіонаті відбувся традиційний благодійній концерт, яке вже третій рік поспіль організовують студенти фізичні терапевти ТНМУ – Соломія Гиз (МТ-402), Неля Гуменюк (МТ-401) та Михайло Ставничий (ТР-202) разом з кафедрою медичної реабілітації. З вітальним словом до усіх присутніх звернувся завідувач кафедри медичної реабілітації, професор Ігор Романович Мисула: «Дружні стосунки між ТНМУ і Петриківським обласним геріатричним пансіонатом тривають уже багато років, і кожен такий концерт – це свідчення нашої любові та поваги до його мешканців. Ми зробимо все для того, щоб ця традиція продовжувалась з року в рік». Музичну частину заходу розпочали талановиті студенти Михайло Ставничий (ТР-202), Софія Левицька (МТ-401), Ірина Сінчук та Іванна Сінчук (ММ-503), Артем Гук (ТР-101), Денис Дегтярук (ТР-102). Вони співали пісні, які викликали позитивні емоції у гостей музичного свята. Цього року ми активно співпрацювали з артистами Тернопільської обласної філармонії, а зокрема з квартетом «Акорд».  

В останній сонячний день вересня 2023 року відбулась зустріч куратора проф. І.Мисули з студентами 403 кураторської групи спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» у парку здоров‘я. Зібрання було присвячене здоровому способу життя. Кожен студент представив своє бачення ролі здорового способу життя у профілактиці захворювань та забезпеченні щоденної активності людини. В результаті спілкування усі прийшли до висновку, що здоровий спосіб життя спрямований не лише на збереження та покращення фізичного і психічного здоров’я, але й покращує якість життя в цілому і є ключем до довголіття та благополуччя.

Під час зустрічі студенти провели заняття на тренажерах. Кожен представив своє вміння користуватися ними. Із зустрічі студенти винесли корисну інформацію і позитивні емоції.


Влітку 2022 року студенти 2-3 курсів під керівництвом проф.Бакалюк Т.Г. на волонтерських засадах надавали реабілітаційну допомогу діткам на базі Центру реабілітації та розвитку дитини.

У 2021 році, враховуючи карантинні обмеження, виховна робота зі студентами проводилась у дистанційному режимі. Проведені он-лайн сесії з тематики профілактики COVID-19, постковідних ускладнень, вакцинації. 

Студенти кураторських груп у 2021 році були залучені до участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю  «ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МЕДИЧНОЇ ТА ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ НА РІЗНИХ РІВНЯХ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ» та конференції проекту REHAB Clinical rehabilitation management (CRM) in ASD in children

(2021)


Виховна робота у ВНЗ – двосторонній процес, взаємодія вихователя і студента. Роль академнаставника полягає у спрямуванні виховної роботи в групі відповідно до побажань і ініціативи студентів та плану організації і проведення виховної роботи в університеті на рік.

Важливе місце в роботі кафедри медичної реабілітації належить виховній роботі викладачів серед студентів, що спрямована на формування у них моральних якостей, громадської активності та відповідальності за долю України, дбайливого ставлення до національного багатства країни, любові до рідної мови.

При плануванні виховної роботи наставники передбачають вивчення здібностей студентів кураторських груп до навчання; ставлення до обраної спеціальності та плани на майбутнє; стан навчальної дисципліни та критерії вихованості студентів; вивчають житлово-побутові умови студентів, а також приділяють належну увагу студентам-сиротам.

На кафедрі медичної реабілітації проводиться робота з виховання гармонійно розвиненої, високоосвіченої особистості, значний акцент робиться на національно-патріотичне виховання, формування активної соціальної позиції у студентів. Активно пропагується гуманізм, милосердя, духовність,  здоровий спосіб життя, фізична та психологічна культура. У студентів культивується вміння креативно мислити, самостійно знаходити достовірну інформацію та правильно її інтерпретувати. 

В період карантину з березня 2020 року створені групи в месенджерах в яких викладачами кафедри надавалась оперативна інформація студентам стосовно ситуації з пандемією COVID-19, особливості карантинних заходів та правил поведінки з метою мінімізації ризику інфікування,  проводились обговорення актуальних питань фізичної терапії, обмін корисною професійною інформацією, проводились дискусії щодо актуальних для студентів питань.


Напередодні дня Святого Миколая студенти третього курсу (групи МТ-301) зі спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» не зрадили започаткованій традиції і організували свято для мешканців Петриківського обласного геріатричного пансіонату. З власної ініціативи студентів були зібрані кошти серед майбутніх фізичних терапевтів для закупівлі солодощів та фруктів і сформовано гарні подарунки. У святковому вбранні студенти навідалися 13 грудня 2019 року до підопічних пансіонату. Щасливі очі, слова вдячності та щира посмішка стареньких були нагородою для студентів.   (https://www.tdmu.edu.ua/2019/12/21/studenty-tnmu-organizuvaly-svyato-u-petrykivskomu-oblasnomu-geriatrychnomu-pansionati/).

Студенти групи МТ-301  вручають подарунки підопічним Петриківського геріатричного пансіонату 

(2019 )

Студенти-реабілітологи на волонтерських засадах проводять комплекси реабілітаійних заходів для людей з інвалідністю міста Тернопіль та пацієнтів Тернопільського обласного геронтологічного пансіонату. Така діяльність допомагає виховати у студентів такі необхідні моральні якості, як милосердя, співчуття, а також побачити виражений позитивний ефект від своєї  праці, що є потужним мотивуючим фактором для подальшої професійної діяльності.

На постійній основі зі студентами проводяться відвідування художніх виставок, картинних галерей, театру, проводяться круглі столи за тематикою найважливіших подій в Україна та за її межами. 

У зв’язку із складною політичною ситуацією в країні викладачі кафедри медичної реабілітації регулярно проводять із студентами інформативні бесіди, обговорюючи гарячі події на Сході держави, політичні новини в Україні та за її межами. Згідно розпорядження директора департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації «Про запровадження обов’язкового політичного інформування в навчальних закладах області», з метою забезпечення належного сприйняття політичних подій, що відбуваються в державі в університеті на кафедрах запроваджено обов’язкове щотижневе політичне інформування студентів. При проведенні політінформації із студентами піднімаються та обговорюються питання ролі студентської молоді у становленні правового суспільства, прав людини в правовій державі.

Наставники груп проводяться із студентами бесіди на теми: «Революція гідності – виклик історії», присвячені подіям у м. Києві 2013-2014 року та «Голодомор: погляд через роки», присвячені руйнівним наслідкам голодоморів в Україні.

У Петриківському обласному геріатричному пансіонаті студенти кураторських груп влаштували справжнє «Свято здоров’я». Пояснювали мешканцям пансіонату як важливо вести активний спосіб життя, окреслили особливості рухової активності в старшому віці, звернули увагу на необхідність позитивного мислення незалежно від фізичного стану, представили низку художніх номерів, котрі розчулили та дали заряд позитивної енергії підопічним пансіонату.  Самі пацієнти також брали участь у цьому заході, грали на баяні, декламували вірші, розказували гуморески та співали пісні. На завершення спільний вальс пацієнтів та студентів викликав неймовірний позитив у присутніх.

Благодійний концерт, організований для підопічних Петриківського обласного геронтологічного пансіонату студентами 201 та 202 груп.

(2019) 

Викладачі кафедри підтримали створення неформального об'єднання студентів-реабілітологів, на засіданнях якого обговорюються теми, котрі цікавлять майбутніх фахівців як професійного, так і соціального, психологічного, патріотичного спрямування. Велика увага приділяється мотиваційній складовій, особливо для студентів першого курсу - студенти старших курсів та викладачі діляться досвідом практичної роботи, наочно демонструють навики та вміння, отримані на додаткових курсах, майстер-класах, стажуваннях.

Проведення засідання об'єднання студентів - реабілітологів за сприяння працівників кафедри медичної реабілітації

(2018)

Студент 3 курсу Столярчук Влас розповідає першокурсникам про особливості роботи фахівців фізичної реабілітації 

(2018)